Voľby 2014 - Môj životný príbeh

Autor: Filip Húšťava | 29.10.2014 o 7:00 | Karma článku: 2,61 | Prečítané:  864x

Začala volebná kampaň a týmto nultým bodom programu začínam občanom Kútov a zaujímajúcej sa verejnosti približovať svoju osobu, motiváciu, skúsenosti a vízie, ktoré by som chcel ako starosta obce Kúty napĺňať. Sledujte aj moje ďalšie blogy, v ktorým postupne bližšie predstavím ďalšie časti predvolebného programu. Súčasťou kampane bude aj moja videoprezentácia bodov programu, v ktorej budem postupne uverejňovať moje myšlienky a opis jednotlivých bodov na mojom youtube kanáli tu.

V Kútoch som prežil svoje detstvo a žijem tu dodnes. Prestávkou boli roky, ktoré som obetoval futbalu, kedy som pôsobil postupne v Spartaku Myjava, Tatrane Prešov, Artmedii Bratislava, DAC Dunajskej Strede, Interi Bratislava a v Senici, kde som zo zdravotných dôvodov nútene ukončil svoju aktívnu činnosť.

Na Ekonomickej univerzite som v roku 2010 v odbore Verejná správa a rozvoj regiónov obhájením titulu inžinier ekonómie ukončil vysokoškolské štúdiá. Oblasťou môjho záujmu bola participácia verejnosti na rozhodovaní vo verejnej správe, podpora lokálnej ekonomiky, alternatívne menové systémy a rozvoj regiónov. Počas štúdia som sa pripravoval na doktorandskú akademickú činnosť, no nakoniec som sa rozhodol ísť do praxe.

Po štúdiách som pracoval ako učiteľ matematiky. V roku 2010 ste ma zvolili za poslanca obecného zastupiteľstva v Kútoch a krátko na to ma zvolili poslanci v Dojči za hlavného kontrolóra obce.

Od začiatku svojho mandátu v Kútoch som vyjadroval nesúhlas s viacerými stránkami fungovania obce, najmä nedostatočným informovaním občanov. Prežil som ťažké osobné obdobie, kedy som na sebe cítil útoky len preto, že som mal iný názor. Povzbudením do ďalších aktivít pre mňa bolo, keď si ma mestský kontrolór hlavného mesta SR Bratislavy, s ktorým odborne dodnes udržiavam kontakty, vybral za osobného asistenta na základe mojich názorov na samosprávu obcí na Slovensku. Získal som tak najlepšiu možnú prax. Počas môjho pôsobenia ma magistráte som bol takisto nominovaný primátorom ako zástupca hlavného mesta v platforme európskych miest EUROCITIES a ako člen pracovnej skupiny Otvorené dáta som sa zúčastnil stretnutia v Estónsku. Táto skúsenosť mi len potvrdila správnosť mojich názorov na potrebu otvorenosti, transparentnosti a čo najvyššej informovanosti občanov v mestách, či obciach a sprehľadnenie ich úradov.

V Kútoch ma však vedenie obce a poslanci odborne nebrali vážne. Z nedostatočnej informovanosti vyplývali nezhody a neefektívnosť riadenia obce. Tento stav som sám nedokázal zmeniť. Nedokončil som svoj poslanecký mandát a ako protest som ukončil svoje pôsobenie v zastupiteľstve päť mesiacov pred voľbami. Rozhodol som sa odísť do Prahy a venovať sa osobnému životu.

Nedokázal som sa však zmieriť so stavom doma, s nenaplnením potenciálu Kútov a ich nesprávnym smerovaním. Takisto mi chýbali priatelia, s ktorými sme vytvorili skvelú folklórnu komunitu, ktorá je pre mňa dôkazom, že sa to aj v Kútoch, cez všetky prekážky, dá vytvoriť fungujúca a pomáhajúca si skupina ľudí starajúca sa o rozvoj obce.

Po vyjadrení podpory od ľudí, ktorým obec nie je ľahostajná a majú schopnosti a chuť veci meniť k lepšiemu, som sa rozhodol kandidovať na post starostu obce a tak Kúty posunúť k efektívnym, moderným a spoločným riešeniam, zvýšiť dôveryhodnosť a otvorenosť úradu a posilniť záujem ľudí o veci verejné.

Kúcani, príďte k voľbám 15. novembra. A voľte toho, komu veríte.

Ďakujem Vám.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?